Mikroregion Pojizeří

Ze Špindlerova Mlýna do Dolu Bílého Labe

Bouda u Bílého Labe, autor: jan špelda

Krkonoše

Špindlerův Mlýn

Klidná a nepříliš frekventovaná cesta podél horské říčky Bílé Labe s vodopády a kaskádami skýtá hezké výhledy na Kozí hřbety. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro mechanické i elektrické vozíky.

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně na parkovišti P3 u lanovky na Medvědín (parkoviště je pro držitele průkazky ZTP zdarma), trasa je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu a vede po břehu Bílého Labe. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 10 km, stoupání je táhlé a vyžaduje dobrou kondici, převýšení je 250 m. Trasa končí u boudy U Bílého Labe. 1 km před koncem trasy je upravené návštěvnické místo zvané „U svozu“ kde jsou umístěny dřevěné informační panely s popisem místních zajímavostí. Je tu dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm a veřejným ohništěm, které je, jako jedno z mála oficiálně umístěno na území Krkonošského národního parku. Zásobu dřeva můžete se zvýšenou opatrností využít.

Zajímavosti:

1. Stanice sedačkové lanovky na Medvědín je bezbariérová a nabízí přepravu i pro vozíčkáře na mechanických vozících (vhodné pro osoby, které se sami bezpečně udrží na sedačce lanovky). Více informací: www.skiareal.cz/provoz-lanovek.aspx

2. Přímo u parkoviště se nachází aquapark s bazénem, masážemi, saunou a vířivkami. Více informací: http://www.aquaparkspindl.cz/

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Restaurace Aquapark
Je zde bezbariérová restaurace i WC

2. Restaurace Myslivna
Telefon: 776 777 666
Restauraci Myslivna naleznete u soutoku Labe a Bílého Labe. Vstup do objektu je bezbariérový a restaurace je přístupná i pro vozíčkáře, ale není zde bezbariérové WC. Restaurace je bez problémů přístupná pro rodiny s malými dětmi i důchodce.

3. odpočinkové místo U svozu
Nezastřešené odpočinkové místo na trase – nabízí odpočinek

4. bouda u Bílého Labe
www.boudaubileholabe.cz
Objekt se nachází na konci této turistické trasy v údolí Bílého Labe. Restaurace je bariérová, ale pro vozíčkáře je přístupná terasa.

5. Penzion Svatý Petr
www.penzionsvatypetr.cz
Objekt se nachází v těsné blízkosti ski areálu Špindlerův Mlýn, je zcela bezbariérový včetně hygienického zařízení a nabízí ubytování také vozíčkářům. Je vhodný i pro seniory a rodiny s dětmi – v areálu je dětské hřiště.

Fotogalerie

Aquapark ve Špindlerově Mlýně, autor: jan špelda

Aquapark ve Špindlerově Mlýně

 
Labe ve Špindlerově Mlýně, autor: jan špelda

Labe ve Špindlerově Mlýně

 
Bílé Labe, autor: archiv KHK

Bílé Labe

 
Bílé Labe, autor: archiv KHK

Bílé Labe

 
Bílé Labe ve Špindlerově Mlýně, autor: Lucie Hučíková

Bílé Labe ve Špindlerově Mlýně

 
Vycházková cesta ve Špindlerově Mlýně, autor: Lucie Hučíková

Vycházková cesta ve Špindlerově Mlýně