Mikroregion Pojizeří

Naučná stezka SWAMP

SWAMP, autor: Milan Drahoňovský

Máchův kraj

Jezerní 65
Doksy, 471 63

Mácháč, to není jenom koupání, ale také poznávání! Naučná stezka SWAMP je pojmenována podle Národní přírodní památky SWAMP ležící při březích Máchova jezera. Naučná stezka seznamuje s chráněnými a kriticky ohroženými živočichy, rostlinami a rybníkářstvím Máchova jezera.

Pro návštěvníky je v terénu připraveno šest naučných panelů s tématikou ochrany životního prostředí u Máchova jezera. Celková délka trasy z Doks přes Břehyň zpět do Doks činí 15 km a je vhodná pro pěší turisty. Témata informačních tabulí jsou: botanika, zoologie bezobratlých, zoologie obratlovců, rybníkářství, obecné informace, Swamp.

Naučná stezka je v terénu označena značkou pro naučné stezky. Kdybyste však značku ztratili, držte se žluté turistické trasy, ta vás částí NS SWAMP provede. Mapku s popisem trasy a dalších informacích o naučné stezce naleznete zde.

Důležité upozornění: v květnu 2018 došlo k přeznačení žluté turistické trasy od Břehyně směrem pod Borný! Nyní je trasa vedena skrz NPP SWAMP, tudíž je určena primárně pro pěší turisty!


Příloha

Fotogalerie

SWAMP, autor: Milan Drahoňovský

SWAMP

 
SWAMP, autor: Milan Drahoňovský

SWAMP