Mikroregion Pojizeří

Prachov 27

Český ráj

Prachov 27
Jičín, 506 01

GSM: +739 690 620
E-mail: anna.smejcova@gmail.com

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 16
Celkový počet pokojů: 6
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 4 lůžkové

společná koupelna, TV ve společenské místnosti, gril, ohniště, zahrada, terasa, tělocvična, fitness, hřiště, parkoviště
Doplňkové služby: snídaně, polopenze

Ubytování ideální pro skupiny od 10 do 25 osob.


 • V podkroví je 5 pokojů - dva 2-lůžkové a tři 4-lůžkové. Na pokojích jsou umývadla a teče zde teplá voda (bojler - 75l). 
  Prostor mezi pokoji lze využít pro posezení, případně pro přespání na matraci ve spacáku. Je zde k dispozici 10 matrací 15cm silných. 
  Postelí je celkem 16. Přikrývky a polštáře jsou antialergické. Povléknout si můžete vlastním povlečením nebo si za 65 Kč zapůjčit na Váš pobyt povlečení od nás.


 • 2 záchody jsou v blízkém dosahu pokojů, o 10 schodů níže, v mezipatře.


 • V přízemí je společné zázemí pro hosty - kuchyňka, koupelna, jídelna.


 • V celém objektu je Wi-Fi připojení k internetu zdarma.


 • Kuchyňka je vybavena 4-plotýnkovým elektrickým sporákem a lednicí. K dispozici je také mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, hrnce, talíře a skleničky. Teče tu výborná kvalitní pitná voda. Na mytí nádobí je tu dřez s tekoucí teplou vodou. Příbory je nutno si dovézt vlastní.


 • Po vzájemné domluvě pro vás můžeme obstarat hotová jídla. V letních měsících je také možno využít nabídky stravování na Českém ráji, na Turistické chatě, na Bradech nebo v Hotelu pod Šikmou věží. 
  Nejbližší obchody jsou až v Jičíně, proto si raději při cestě k nám nakupte.


 • S kuchyňkou sousedí malá jídelna. Je to zároveň společenská místnost. Jsou tady pro vás připraveny různé informace o Českém ráji, trasy výletů, mapy a společenské hry. V případě chladného a deštivého počasí je možno v této místnosti zatopit v kamnech a usušit mokré oblečení.


 • Velký sál, ve kterém se dříve pořádaly společenské zábavy, lze využít na cvičení, tanec, ping-pong apod. Je možno zde také uložit kola. Oslavy se zde již nepořádají, protože v okolí jsou rodinné domy.


 • Jako sociální zázemí slouží dále umývárna - 2 sprchy (bojler 200l) a záchod, a již zmíněná koupelna v nově vybudovaném zázemí v přízemí s vanou a se záchodem (bojler 80l, který slouží zároveň pro kuchyňku). Tato koupelna je vhodná zvlášť pro rodiny s malými dětmi.


 • Možnosti topení v objektu jsou následující: ve společenské místnosti jsou již zmíněná krbová kamna, na sále jsou školní kamna. Pokud byste si chtěli přitápět i na pokojích, můžeme vám zapůjči přímotop za poplatek 5Kč/kWh.


 • Zahrada je oplocena, je zde možno posedět pod stromy, opékat, grilovat, je však nutno dodržovat od 22 hodin noční klid. Na zahradě je možné zaparkovat až 5 aut.


 • Prachov 27 stojí na dolním okraji vsi Prachov. Je to odtud asi 5 minut chůze k lesu a k nejbližším skalám. Jinolické rybníky jsou 2 km, Jičín 4 km. V Jičíně je krytý bazén a koupaliště. Rodiny s dětmi uvítají také možnost projížďky na koních nedaleko od Prachova (Pařezská Lhota). 
  Všude v okolí je mnoho cyklistických cest pro náročné i pro milovníky krajiny a kulturních památek. 
  Okolní lesy jsou zmapované pro orientační běh. Aktuální mapy vám můžeme nabídnout (mapa za 10 Kč). 
  Pro zájemce o horolezení můžeme zajistit instruktora.
 • Příloha

  Fotogalerie

  1

  1