Mikroregion Pojizeří

Zůstaňte s námi v (jičínském) obraze

Audiovizuální tvorba, autor: MIC

Český ráj

Doba kulturního půstu již trvá velmi dlouho a bohužel to nevypadá, že bychom v brzké době mohli vyrazit na nějaký koncert, přednášku nebo třeba do kina. Mnohé jičínské organizace, spolky či jednotlivci však nezahálejí a vytvářejí nadmíru zajímavý audiovizuální obsah, který následně šíří prostřednictvím sociálních sítí napříč online prostředím. Přinášíme Vám jejich seznam.

Íčkocast - Série rozhovorů s jičínskými osobnostmi. 

Valdštejnská lodžie - kulturní program v Lodžii je specifický a taková je i jejich online tvorba. Spektrum je skutečně široké. Posledním počinem je podcast Valdštejnská veranda. Za připomenutí stojí i loňská série prohlídek valdštejnské epidemium.

Knihovna Václava Čtvrtka - Zajít na přednášku do knihovny? Klidně, jenom v online podobě. Youtube kanál s názvem Sklad motyk je jich plný a pravidelně přibývají další.

Čtipísek knihovnický - Tento facebookový profil jičínské knihovny je určen malý čtenářům a jejich rodičům. Je plný tipů knížek vhodných pro děti a nechybí ani videonávody pro tvoření s malými neposedy.

ZUŠka - Žáci a učitelé jičínské ZUŠ spustili seriál online koncertů. Případně si na Youtube kanále Videostudia PP můžete připomenout oba jejich muzikály a další vystoupení.

Káčko - Profil plný nejrůznějšího obsahu. Návody na rukodělnou činnost, venkovní hry nebo rychlé rozhovory. A nezapomeňte, že součástí Káčka je i hvězdárna.

Prochor – Znáte nezávislého novináře Bohumíra Procházku? Koukněte na jeho nový Youtube kanál, kam se postupně přesouvají jeho Prochoroviny. 

HC Jičín - Podcasty nejen o hokeji,ale i životě jičínských hokejistů a hokejistek mimo led naleznete na Youtube i Spotify.

Kafe nebo drink – Zajímá vás prostředí jičínské gastro scény? Tak nalaďte Youtube nebo Spotify s rozhovory s místními restauratéry.

Nadační fond JMP – Pohádkové podcasty na Spotify postupně představí historii pohádkového festivalu a možná odhalí i vizi do budoucna.

Regionální muzeum a galerie - Zajímavosti ze světa přírody, historie i archeologie v podání odborníků z jičínského muzea. 

Mateřské centrum Kapička - Profil plný tipů pro maminky s nejmenšími dětmi. 

Komitét 1866 - Série celkem 14 online přednášek o tématu bitvy u Jičína 1866.

Pořadí uvedených subjektů je náhodné a nereflektuje naše preference. Pokud jsme na někoho zapomněli, tak se omlouváme. Ozvěte se nám na mic@jicin.org a my vás na seznam rádi přidáme.

Příloha