Mikroregion Pojizeří

Nová prohlídková trasa na zámku Sychrov

Zámek Sychrov

Český ráj

Sychrov 1

Telefon: +420 482 416 011
E-mail: sychrov@npu.cz
Web: www.zamek-sychrov.cz

Zámek Sychrov nabídne od září svým návštěvníkům nový prohlídkový okruh - soukromé apartmány Arthura a Gabriely Rohanových.

Nový prohlídkový okruh interiérů ve druhém patře východního křídla zámku nabízí návštěvníkům např. pánské hostinské apartmá, orientální salon s původními koženými tapetami z Paříže, kardinálský pokoj, soukromé apartmá Gabriely z Rohanu, rozené Waldstein – Wartenberg, kabinet kuriozit z cest po Africe, Americe i Evropě, soukromé apartmá Arthura Karla Benjamina Rohana a další.

Upozornění pro návštěvníky:

- vstupenky pořídíte pouze přes portál NPÚ

- na tento prohlídkový okruh je zákaz vstupu v obuvi s jehlovými podpadky

- další informace o vzniku této nové prohlídkové trasy se můžete dozvědět na přednášce 30. 9. 2020 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Bude přednášet kastelán zámku Sychrov a ředitel Územní památkové správy na Sychrově PhDr. Miloš Kadlec. 

Co dál na Sychrově?

Pohádkové prohlídky zámku:

24. 10. 2020 – 25. 10. 2020 - Šíleně smutná princezna 

Pohádkové prohlídky na zámku Sychrově mají již mnohaletou tradici. Jestli opravdu zvítězí dobro nad zlem, jak to má ve správné pohádce být, se můžete dozvědět  vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Prodej vstupenek pouze na www.evstupenka.cz.

Speciální prohlídky - zámecké interiéry slouží jako kulisa pro samotný pohádkový příběh, se odehrávají pouze třikrát do roka a to v následujících termínech:

18. a 19.4. 2020 - Sůl nad zlato
24. a 25.10. 2020  - Šíleně smutná princezna
14. a 15.11. 2020  - Princezna Lada

Prodej vstupenek pouze na www.evstupenka.cz.

Z dětských pokojíčků - výstava hraček nejen pro nejmenší -  do 31. 10. 2020  pondělí až neděle9.00–16.30 hodin.

Jen tak se procházet

Do konce října je také otevřen zámecký areál. Začíná nádvořím, kde se zároveň nachází i vstup do sklepení. V něm si zejména malí návštěvníci mohou prohlédnout výstavu „Ze života medvědího klanu“ obsahující obrazy kreslených medvědů. Přes nádvoří se prochází do zámeckého parku. Anglický park zaznamenal největší rozkvět v r. 1850, kdy se jeho budování ujal kníže Kamil z Rohanu. Dodnes se v něm dochovalo několik významných dřevin a staveb. Mezi nejvýznamnější stavby patří zcela jistě oranžerie, ve které je v hlavní sezóně otevřená kavárna. Hned vedle ní je k vidění vodárenská věž. Během procházky lze zavítat i na Rudolfovu vyhlídku nebo k dřevěné chaloupce, ve které si hrávaly rohanské princezny.

Vstupenky zakoupíte na pokladně zámku.

Příloha

Fotogalerie

Sychrov oranzerie

Sychrov oranzerie

 
Sychrov letecky, autor: Pavel Charousek

Sychrov letecky

 
panorama, autor: Pavla Bičíková

panorama