Mikroregion Pojizeří

Turistické novinky ze Semil

TIC Semily, autor: TIC Semily

Český ráj

Od uplynulé sezony přibyla na Turistickém informačním centru (TIC) v Semilech řada novinek, které oceňují jak turisté, tak i občané města.

Ke stávajícím třem nordic walkingovým okruhům (tzv. Semilské šlápoty) nově přibyl čtvrtý. Tato „oranžová“ trasa vás zavede nad levý břeh řeky Jizery, kde se z kopců můžete kochat pohledem na město, abyste pak sešli lesem do údolí. Poté překročíte most přes Jizeru a vrátíte se Benešovem u Semil, z jehož horních partií můžete pozorovat protilehlé výšiny, kde vaše vycházka začínala. Pokud absolvujete všechny čtyři okruhy, seznámíte se s okolím Semil prakticky ze všech stran a objevíte místa a výhledy, které vás budou lákat i k opakovaným procházkám.

Pro rodiny s dětmi je připraven procházkový okruh „Poznáváme Semily s jelenem Emilem“, který vás provede po zajímavých místech Semil, a navíc pak děti čeká na TIC (po úspěšném vyluštění křížovky) drobná odměna.

K výše zmíněným a mnohým dalším aktivitám vám TIC nabízí řadu propagačních materiálů, včetně nových trhacích map města i jeho okolí. Dále u nás naleznete rozšířený sortiment prodávaného zboží s logem města. A v neposlední řadě - platby za zboží a služby můžete nově uhradit také bezhotovostně.Příloha

Fotogalerie

Město Semily, autor: Pavla Bičíková

Město Semily

 
Semilské šlápoty

Semilské šlápoty

 
TIC Semily, autor: TIC Semily

TIC Semily