Mikroregion Pojizeří

Chalupy ve Svatoňovicích

Český ráj

Svatoňovice 2
Turnov, 511 01

Telefon: +420 481 320 203
GSM: +420 728 459 477, +420 728 653 199
E-mail: mirka.kostrikova@seznam.cz

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 37
Přistýlky: 4
Celkový počet pokojů: 8
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 3 lůžkové, vícelůžkové
Počet 2 lůžkových: 2
Počet 3 lůžkových: 2
Počet vícelůžkových: 4

společná koupelna, TV na pokoji, možnost vaření, gril, ohniště, zahrada, terasa, dětské hřiště / dětský koutek, parkoviště, zvířata akceptována

Jedná se o dvě samostatné rekreační chalupy, které se nacházejí v obci Karlovice u Turnova, osada Svatoňovice. Obě chalupy byly v letech 2000 až 2003 zrekonstruovány a jsou stylově zařízeny. Objekty jsou odděleny velkým dvorem, který dále ohraničuje oplocení a hospodářské budovy, ve kterých je k vidění původní vybavení zemědělské usedlosti.

Chalupa č. p. 2 ve Svatoňovicích - bývalé hospodářské stavení se nachází v klidném prostředí na okraji obce a sousedí s chalupou čp. 30 - dříve výměnkem, který je také pronajímán. Pro oba objekty je společný vjezd do dvora. Prostorný dvůr je uzavřen oběma chalupami, stodolami, budovou historické vodárny, ploty a dvěma bránami. Ve stodole je k vidění prvorepublikové zemědělské vybavení. V usedlosti se pronajímají čtyři samostatné části. Chalupa č. p. 30 a chalupa č. p. 2, ve které se nacházejí tři samostatné části: A, B, C. Tyto části jsou od sebe stavebně odděleny ve všech svých prostorách a mají samostatné vchody. V přízemí je vždy obývací pokoj s kuchyňským koutem s kompletním vybavením pro přípravu stravy a koupelna se sprchou a WC. Pes za poplatek (100,- Kč denně) - nutno oznámit předem. V ceně týdenního pobytu je zahrnuta spotřeba el. energie do 100 kWh, v případě kratšího pobytu je v ceně zahrnuta spotřeba elektrické energie 15 kWh za den. Další spotřeba se hradí na místě s cenou 3,- Kč / 1kWh Koupání: přírodní koupaliště ATC Sedmihorky. Objekt rekonstruován v letech 2000 - 2012. P o z o r, vjezdová brána je vysoká 2,7 metru. Osobní vozidlo /Škoda Fabia, Octávia a podobné/ s jízdními koly na střešním nosiči projedou, ale vyšší vozidla jako například Ford Galaxy již ne. Tedy při vjezdu nejdříve kontrolujte možnost bezpečného průjezdu, případně kola složte před vjezdem do dvora.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 2 až 41 osob v 8 ložnicích.

Ložnice a pokoje: Celková kapacita ubytování je 41 osob. Po dohodě, ve výjimečných případech lze zvýšit, komfort ubytování je pak úměrně snížen. Usedlost je možno pronajmout jedné skupině nebo jednotlivé části samostatně. U všech částí vedou z přízemí do ložnic v podkroví dřevěné schody. Výměnek - chalupa č. p. 30 - pro 12 osob /minimální počet ubytovaných je 6 osob/ - v přízemí kuchyně, koupelna, společenská místnost s možností spaní - dvě přistýlky, v podkroví tři ložnice 1/2,1/3 + dětská postýlka a 1/5.Chalupa č. p. 2 - pro 29 osob: část A /minimální počet ubytovaných je 6 osob/ je nejprostornější v přízemí i v podkroví. V podkroví jsou 3 ložnice 1/6,1/3,1/2 s možností 3 přistýlek. Další 2 přistýlky lze použít v obytné místnosti v přízemí a v průchozí místnosti v podkroví. Části B a C /minimální počet ubytovaných jsou 3 osoby/ mají vždy po jedné ložnici v části B pro 6 osob, v části C pro 6 osoby + dětská postýlka, je možnost přistýlky v obývací místnosti v přízemí. K dispozici jsou celkem tři dětské postýlky, kolíbka, vanička s koupacím lehátkem, dětská stolička ke stolu, nočník. V objektech jsou zčásti koberce, přezouvá se zde, tedy přezuvky sebou.

Sociální zařízení: Každá část má samostatnou koupelnu s teplou a studenou vodou, se sprchovým koutem, WC, samostatným elektrickým bojlerem, v části A jsou dvě umyvadla se zrcadly, v části B a C je vždy po jednom umyvadle s toaletním zrcadlem.

Vytápění: Chalupa č. p. 30 - krbová kamna, 4x akumulační kamna a přenosný elektrický přímotop. Chalupa č. p. 2,část A je vybavena krbovými kamny a třemi elektrickými akumulačními kamny a přenosným přímotopem. Části B, C jsou vybaveny elektrickými akumulačními kamny a přenosnými el. přímotopy.

Doprava, parkování: Příjezdová trasa: silnice č. I/35 Jičín - Újezd pod Troskami - Radvánovice - Sedmihorky. V Sedmihorkách odbočit u Motelu EVEN na Lestkov, po 2 km narazíte na osadu Svatoňovice, zde ve středu obce, 50 m za malinkou požární zbrojnicí, kde je i autobusová zastávka, odbočit vlevo na příjezdovou cestu k objektu, tato příjezdová cesta je obvykle označena dřevěnou tabulí s nápisem "UBYTOVÁNÍ SVATOŃOVICE čp.. 2 a čp. 30".

Zastávka vlaku „Sedmihorky“ vzdálená 2 km. Po dohodě zajistíme dopravu při nástupu a ukončení pobytu - v ceně.

Zastávka autobusu „Svatoňovice“ vzdálená 100 m.

Stravování

Všechny části jsou kompletně vybaveny pro plnohodnotnou přípravu a komzumaci stravy. Vybavení: nerez nádobí a příbory, rychlovarná konvice, el. sporák s troubou, chladnička, mikrovlnná trouba. Jedná se o čtyři vybavené kuchyně. Nejbližší posezení U Švýcara s točeným pivem a možností menšího občerstvení - klobása, tlačenka, nakládaný hermelín... je v obci Karlovice směrem k hl. silnici na Turnov I/35 ve vzdálenosti necelého kilometru, plnohodnotné stravování lze najít v Karlovicích při vyústění na silnici I/35 ve směru na Turnov v motorestu Even. Přes silnici I/35 a za železničním přejezdem ve směru na lázně Sedmihorky je restaurace Bowling Sedmihorky se čtyřmi dráhami na hraní bowlingu a pak další množství občerstvení od jara do podzimu je v areálu autokempu Sedmihorky.

Vybavení chalupy

Každá část má vlastní venkovní posezení. K dispozici je dále zastřešný altán propojený s otevřenou částí stodoly, kde je umístěn stůl na stolní tenis, dále se ve dvoře nachází venkovní dětský koutek s pískovištěm, houpačkou a ohniště. V ceně je zapůjčení dětské postýlky a zahradního grilu. Parkování na oploceném pozemku. Možnost uložení a uzamčení vlastních kol pro 35 osob.

Výlety, atrakce, zábava

Ideální výchozí místo pro turistiku a cykloturistiku. V blízkosti se nachází řada turistických atraktivit Českého ráje: Trosky, Kost, Hrubá Skála, Valdštejn, Kozákov, skalní města - Hruboskalsko, Besedice, Klokočí, lázně Sedmihorky, zámky Hrubý Rohozec, Sychrov. Koupání: přírodní koupaliště ATC Sedmihorky nebo Sportovně rekreační areál Maškova zahrada v Turnově (venkovní koupaliště, skatepark, hřiště s umělou trávou, in - line okruh)

Pokud nebude dohodnuto jinak, nástup u týdenních pobytů je v sobotu od 15.00 hod. do 17.00 hod., opuštění objektů pak v sobotu do 10.00 hod..

Příloha

Fotogalerie

Chalupa ve Svatoňovicích, autor: archiv pí. Kostříková

Chalupa ve Svatoňovicích

 
Chalupa ve Svatoňovicích, autor: archiv pí. Kostříková

Chalupa ve Svatoňovicích

 
Chalupa ve Svatoňovicích, autor: archiv pí. Kostříková

Chalupa ve Svatoňovicích