Mikroregion Pojizeří

Horka u Staré Paky

Horka u Staré Paky, autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí

Krkonoše

Horka u Staré Paky, 512 34

Telefon: +420 481 595 485, +420 481 595 015
Fax: +420 481 595 485
E-mail: info@horkaustarepaky.cz
Web: www.horkaustarepaky.cz

Horka u Staré Paky patří mezi nejmladší osady v kraji. Je položena ve výšce 503 m nad mořem a je z ní krásný otevřený pohled na panorama celých Krkonoš. Rozkládá se na výšině \"Horce\" od níž má své jméno. Obec Horka leží asi 8 km severovýchodně od Staré Paky, 12 km jižně od Jilemnice.

Ves je poprvé připomínána roku 1823, vznikla na křižovatce zemských cest jako místo odpočinku a překladiště zboží pro formany. Prvním stavením byl proto na křižovatce postavený ubytovací hostinec s velkými stájemi (Formanka), který byl v kraji velice proslulý. Do roku 1830 následovala rychlá výstavba dalších 21 domů. Více o historii zde.

V obci je fotbalové hřiště a víceúčelové multifunkční hřiště, k provozování aktivního odpočinku pro širokou veřejnost všech věkových skupin, zejména k míčovým hrám –  nohejbal, streetbal, malá kopaná, tenis

Horka u Staré Paky se nachází v Podkrkonoší, jsou odtud lehce přístupné letní turistické trasy a zimní střediska Krkonoš, kde příznivci zimních sportů najdou skvělé podmínky pro sjezdové lyžování i běh na lyžích. 

Oblast okolo Horek je vhodná pro pěší výlety nebo cykloturistiku, neboť se zde nalézá mnoho stezek vedoucích do celého Podkrkonoší.

V obci se nachází závod společnosti Suchánek & Walraven, který vyrábí upevňovací techniku. Dále pak dřevozpracující podnik Wotan Forest, a.s.

Příloha

Fotogalerie

Horka u Staré Paky, autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí

Horka u Staré Paky

 
Horka u Staré Paky – Firma Suchánek Walraven, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Horka u Staré Paky – Firma Suchánek Walraven

 
Horka u Staré Paky – Muttifunkční hřiště, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Horka u Staré Paky – Muttifunkční hřiště

 
Horka u Staré Paky – Firma Wotan Forest, a.s., autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí

Horka u Staré Paky – Firma Wotan Forest, a.s.