Mikroregion Pojizeří

Dřepkins!

Pec pod Sněžkou, autor: Milan Drahoňovský

Krkonoše

Vrátit se v čase a zavzpomínat na filmy z doby dospívání, lyžařských kurzů a prvních lásek, kochat se krkonošskou přírodou a panoramaty pomůže výlet v Peci pod Sněžkou.

Holka na zabití

Mladá a velmi zvědavá dívka Anna Šiplová (Dagmar Veškrnová – Havlová) přichází ve filmu Holka na zabití do horského hotelu na Bobím vrchu hledat svoji kamarádku Gitu z dětského doma, která jí „údajně“ dluží peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anna nastoupí do hotelu jako myčka nádobí, nepřestává pátrat po Gitě a postupně zjišťuje řadu znepokojivých věcí. A tak se začíná rozplétat příběh s detektivní zápletkou…  Horský hotel na Bobím vrchu je ve skutečnosti hotel Žižkova bouda, ve filmu se objeví i další místa z Pece pod Sněžkou – např. most přes Vlčí potok, čp. 213, čp. 142 (Hospoda Na Peci), čp. 197 (pošta), čp. 17 (cesta ze Žižkovy chaty do Pece pod Sněžkou u chaty Lokomotiva), čp. 16 (u chaty Poustevník), čp. 318, čp. 196, čp. 140.

Sněženky a machři

Pamatujete si na scénu, kdy ve filmu Sněženky a machři profesor Karda (Radoslav Brzobohatý) podezírá Vikiho Cabadaje (Jan A. Duchoslav), Karla Máchu (Michal Suchánek) i Radka Převrátila (Václav Kopta), že v batohu cinkají lahve od piva? Oni ho ale převezou a vytáhnou lahve s mlékem, ze které se musí Karda před zraky všech a za velkého jásotu napít. Tato scéna se odehrává před chatou Smetánka v Peci pod Sněžkou. Ve filmu se objeví ještě lanovka na Hnědý vrch a cukrárna v restauraci Enzián, kde Karda načapá svou dceru Mariku (Eva Janíčková).

Sněženky a machři po 25 letech

Do Pece pod Sněžkou se filmaři vrátili i s filmem Sněženky a machři po 25 letech, tentokráte se však přesunuli ze sjezdovky na Vysoký Svah ke sjezdovce Javor, Zahrádky a Klondike. Sněženky a machři jdou ve stopách životů hlavních hrdinů v době, která všechno změnila. Jak prošli jejími nástrahami a jaké šrámy to na nich zanechalo? Dokážou se rozpomenout na „holky a kluky“ před 25 lety? I kdyby ne, kouzlo zimní Pece pod Sněžkou vás přiměje nazout lyže a zavzpomínat na svahu na svoje lyžařské kurzy…

My z konce světa

Třinácti dílný seriál o sourozencích Vukovi, Jurkovi a malé Gábině, dvojici bernardýnů Bojar a Bary a rodičích, budujících penzion v krkonošském prostředí. Žít na "konci světa" může někomu připadat jako vyhnanství, jako místo, kde se ani žít nedá. Pro sourozence je horská chata vysoko v horách nejkrásnějším domovem. Onou horskou chatou Na konci světa je chata č. 74 v Peci pod Sněžkou. Ve seriálu se objevuje i lanovka na Hnědý vrch.Příloha

Fotogalerie

Pec pod Sněžkou, autor: Milan Drahoňovský

Pec pod Sněžkou

 
Pec pod Sněžkou, autor: Milan Drahoňovský

Pec pod Sněžkou

 
Pec pod Sněžkou, autor: Eva Hornová

Pec pod Sněžkou