Mikroregion Pojizeří

Cykloturistika v Krkonoších - Ze Špindlerova Mlýna přes Benecko do Vrchlabí (19 km)

Mohyla Hanče a Vrbaty, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Krkonoše nabízí 400 km cyklotras na území národního parku a v podhorských oblastech dalších 300 km. Cyklistika v Krkonoších má svá specifická pravidla.

Pohybujete-li se na území Krkonošského národního parku, je jízda na kole povolena v omezeném režimu, pouze po značených cyklotrasách (dřevěné gravírované značení a žluté značení KRNAP). Na ostatních místech se setkáte se silničním značením podle metodiky KČT.

Horský terén je pro cyklistiku poměrně náročný, určený pro horská či treková kola. Na území národního parku jezděte pouze po vyznačených cyklotrasách. Krkonoše a jejich vzácná příroda si zaslouží vaši pozornost, ohleduplnost a přirozenou ochranu. Vzhledem k ochraně přírody nesjíždějte mimo vyznačené trasy. Neodhazujte odpadky. V některých místech souběžně vede i turistická stezka. Upozorněte zvonkem pěší. Rychlost jízdy přizpůsobte kvalitě cesty. Dodržujte ustanovení návštěvního řádu Krkonošského národního parku.

Ze Špindlerova Mlýna vyjedete lanovkou na Medvědín, po cyklotrasách KRNAP č. 13A sjedete na horskou silnici. Chcete-li si vyšlapat kopec k mohyle Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší, odbočíte vpravo, jinak sjíždíte vlevo na Horní Mísečky (občerstvení). Cyklotrasou č. 12 sjedete na cyklotrasu č. 11, po které se vydáte vpravo na rozcestí Na Rovince (občerstvení). Po cyklotrase č. 10 můžete pokračovat na Benecko, nebo vystoupat pro cyklotrase č. 10A přes Janský vrch na rozhlednu Žalý a pokochat se krásným panoramatickým rozhledem do kraje, ale i na hory. Z Benecka sjedete po silnici na Krížovky a dále do Vrchlabí.

Nezapomeňte na správné cyklistické vybavení: helmu, rukavice a podrobnou cyklomapu! Jízda po cykloturistických trasách je na vlastní nebezpečí.

 

Fotogalerie

Mohyla Hanče a Vrbaty, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Mohyla Hanče a Vrbaty

 
cyklisti, autor: Krkonoše - Svazek měst  a obcí

cyklisti

 
Benecko, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Benecko

 
Medvědín, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Medvědín