Mikroregion Pojizeří

Cykloturistika v Krkonoších - Ze Špindlerovy boudy přes Polsko do Harrachova (33 km)

Špindlerova bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Krkonoše nabízí 400 km cyklotras na území národního parku a v podhorských oblastech dalších 300 km. Horský terén je pro cyklistiku poměrně náročný, určený pro horská či treková kola.

Cyklistika v Krkonoších má svá specifická pravidla. Pohybujete-li se na území Krkonošského národního parku, je jízda na kole povolena v omezeném režimu, pouze po značených cyklotrasách (dřevěné gravírované značení a žluté značení KRNAP). Na ostatních místech se setkáte se silničním značením podle metodiky KČT.

Na území národního parku jezděte pouze po vyznačených cyklotrasách. Krkonoše a jejich vzácná příroda si zaslouží vaši pozornost, ohleduplnost a přirozenou ochranu. Vzhledem k ochraně přírody nesjíždějte mimo vyznačené trasy. Neodhazujte odpadky. V některých místech souběžně vede i turistická stezka. Upozorněte zvonkem pěší. Rychlost jízdy přizpůsobte kvalitě cesty. Dodržujte ustanovení návštěvního řádu Krkonošského národního parku.

Ze Špindlerovy boudy sjedete pomalu a pozorně do polské Przesieky. Před prudkou zatáčkou odbočíte vlevo na cyklotrasu ER2 a po úbočí kolem vodopádu Wrzosówski u osady Jagniatków dojedete do Szklarske Poreby. Projedete opatrně městem směrem ke státní hranici a za mostem přes říčku Kamienna odbočíte vlevo. Po ER2 pomalu stoupáte kolem železniční tratě do Jakuszyc. Nyní vás čeká dlouhý pohodlný sjezd po silnici první třídy do Harrachova.

Nezapomeňte na správné cyklistické vybavení: helmu, rukavice a podrobnou cyklomapu! Jízda po cykloturistických trasách je na vlastní nebezpečí.

Fotogalerie

Špindlerova bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Špindlerova bouda

 
cyklobus, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

cyklobus

 
cyklobus u Špindlerovy boudy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

cyklobus u Špindlerovy boudy

 
ze Špindlerovy boudy do Polska, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

ze Špindlerovy boudy do Polska

 
Polsko, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Polsko

 
Harrachov, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Harrachov

 
Polsko, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Polsko

 
Polsko, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Polsko