Mikroregion Pojizeří

Cykloturistika v Krkonoších - Z Horní Malé Úpy přes Polsko do Trutnova (43 km)

Krkonošské cyklobusy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Horní Malá Úpa, 542 27

Horský terén je pro cyklistiku poměrně náročný, určený pro horská či treková kola. Na území národního parku jezděte pouze po vyznačených cyklotrasách.

Krkonoše a jejich vzácná příroda si zaslouží vaši pozornost, ohleduplnost a přirozenou ochranu. Vzhledem k ochraně přírody nesjíždějte mimo vyznačené trasy. Neodhazujte odpadky. V některých místech souběžně vede i turistická stezka. Upozorněte zvonkem pěší. Rychlost jízdy přizpůsobte kvalitě cesty. Dodržujte ustanovení návštěvního řádu Krkonošského národního parku.

Z Horní Malé Úpy přejedete přes původní hraniční přechod a napojíte se na polskou značenou cyklotrasu ER2. Tato cyklotrasa vás provede zvlněným příhraničním územím Polska přes Opawu, Szcepanów, Bukovku do Lubawky. Přes hraniční přechod v Královci přejedete zpět do České republiky.

A/ Zde najedete na cyklotrasu č. 4081, která vede přes Žacléř (Městské muzeum Žacléř), nad obcí Babí kolem největší pevnosti vybudované před druhou světovou válkou – Stachelbergem a kolem nové rozhledny Eliška přes školní polesí do Trutnova.

B/ Na křižovatce v Královci odbočíte vlevo k lomu. Pojedete po modré značené cyklotrase (modrý puntík) kolem Královeckého Špičáku traverzem Vraních hor k šestiboké kapličce a dále asfaltovou Debrnskou cestou (zaniklá obec Debrné) kolem Mrtvého jezera do Trutnova.

Nezapomeňte na správné cyklistické vybavení: helmu, rukavice a podrobnou cyklomapu! Jízda po cykloturistických trasách je na vlastní nebezpečí.

Fotogalerie

Krkonošské cyklobusy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonošské cyklobusy

 
Horní Malá Úpa, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Horní Malá Úpa

 
Z Horní Malé Úpy do Trutnova, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Z Horní Malé Úpy do Trutnova

 
Z Horní Malé Úpy do Trutnova, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Z Horní Malé Úpy do Trutnova

 
výhledy na Krkonoše, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

výhledy na Krkonoše