Mikroregion Pojizeří

Vrchlabské kaple

Kaple sv. Jana Nepomuckého, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Krkonoše

Pojďte se podívat na místa, která vás pobízí se pozastavit v běhu života, pokochat se nádhernou krkonošskou krajinou a porozjímat o lásce, o přírodě, o minulosti a přítomnosti, … zkrátka o životě.

Kaple sv. Anny a 14 pomocníků – nachází se cca 1,5 km nad Vrchlabím na místě, odkud je nádherný výhled na město a vzdálené okolí.

Kaple sv. Anny – stojí na pravém břehu řeky Labe na obnovené promenádní stezce. Protéká jí pramen s průzračně čistou pitnou vodou, která tvoří po setmění kouzelný světelný efekt.

Kaple sv. Ukřižování – malby na jejich stěnách jsou pojaty netradičním způsobem. Znázorňují motivy všech světových náboženství – vyjádření jejich vzájemné tolerance.

Kaple Panny Marie – tradiční pojetí obnovy je zde doplněno soudobými architektonickými prvky, které kapli dodávají nevšední vzhled nejen za dne.

Kaple Nejsvětější Trojice – tato drobná stavba byla dříve umístěna uprostřed luk a vítala všechny poutníky přicházející do města z východního směru.

Kaple sv. Jana Nepomuckého – výjimečná je nejen svým monumentálním barokním zastřešením. Kaple sloužila zároveň jako zvonička a nyní je kulturní památkou.


Každé z těchto jedinečných  míst, bylo obnoveno lidmi různého věku a profese, ale se společným cílem, zachovat památky umělecké a řemeslné zručnosti našich předků, které patří k našim kulturním a duchovním kořenům a jsou střípkem v mozaice krajiny po věky pečlivě skládané matkou přírodou a generacemi, které v ní žily, přemýšlely, milovaly i umíraly.

Podrobná mapa s trasou, kde jsou vyznačeny kaple ve Vrchlabí a nejbližším okolí, je součástí Fotogalerie.

Další informace o drobných sakrálních stavbách a jejich obnově naleznete zde.

Fotogalerie

Vrchlabské kaple mapa, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Vrchlabské kaple mapa

 
Kaple sv. Anny, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Kaple sv. Anny

 
Kaple sv. Ukřižování, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Kaple sv. Ukřižování

 
Kaple Panny Marie, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Kaple Panny Marie

 
Kaple Nejsvětější Trojice, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Kaple Nejsvětější Trojice

 
Kaple sv. Anny a 14 pomocníků, autor: Zdravé Krkonoše o.s.

Kaple sv. Anny a 14 pomocníků