Mikroregion Pojizeří

Pohleďte na zimní krajinu z rozhledny Černá Studnice

Rozhledna Černá Studnice, autor: Město Smržovka

Jizerské hory

Smržovka, 468 51

Ačkoliv zima na sebe nechala dlouho čekat, nyní dorazila. Avšak ne všechny dny se sype z oblohy sníh. Když vysvitne sluníčko, je zima pohádkově kouzelná. A za pěkného počasí si můžete užít krásné zimní výhledy z rozhledny Černá Studnice u Smržovky.

V zimě si většina turistů může o rozhlednách nechat jenom zdát. Velká většina jich v tomto ročním období bývá zavřená. Ale přeci jen z jedné se můžete pokochat krásnými zimními výhledy. Navštivte za hezkého zimního počasí rozhlednu Černá Studnice. Věřte, že výhled si patřičně užijete.

Jde o kamennou rozhlednu s turistickou chatou na nejvyšším vrchu Černostudničního hřebene (869 m n.m.), která byla postavena roku 1905. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 26 m. Nahoru vás dovede celkem 91 schodů. Prosklenými dveřmi vstoupíte do čtyř ochozů věže, z kterých budete mít výhled na celé město Jablonec nad Nisou, velký kus města Liberce, celý Ještědsko-kozákovský hřbet a dále na významné části Jizerských hor a Krkonoš,  Český ráj s Troskami, Bezdězem a Ralskem.

Jako vstupenku dostane každý z návštěvníků kruhovou pohlednici. Je-li rozhledna zavřená, částečný výhled lze získat z 50 metrů vzdálené skály, která byla již v roce 1885 upravena na vyhlídkový prostor.

Na Černou studnici se dá dojet autem z obce Dolní Černá Studnice. Pěšky se na rozhlednu dostanete prakticky ze všech stran.


Příloha

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Út - zavřeno
St - Čt 10:00 - 17:00
Pá - So 10:00 - 20:30
Ne 10:00 - 20:00

Vstupné

Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:30,00 CZK
Dětské vstupné:30,00 CZK pro děti do 12 let
Seniorské vstupné:30,00 CZK pro osoby nad 65 let

Fotogalerie

Rozhledna Černá Studnice, autor: Město Smržovka

Rozhledna Černá Studnice