Mikroregion Pojizeří

Navštivte Žijící skanzen v Jindřichovicích pod Smrkem

Skanzen Jindrichovice pod Srmkem, autor: Zbyněk Vlk

Frýdlantsko

Jindřichovice pod Smrkem 12
Jindřichovice pod Smrkem, 463 65

Telefon: +420 605 345 467
GSM: +420 605 345 467
E-mail: lunaria.jps@seznam.cz
Web: www.zijiciskanzen.cz

Chcete-li se vrátit do života venkovského obyvatelstva před průmyslovou revolucí, vypravte se do skanzenu v Jindřichovicích pod Smrkem.

Centrem skanzenu je podstávkový dům, který je 300 let starý a v jeho hospodářské části je umístěno muzeum. Dozvíte se zde více o historii obce a také celého Frýdlantska a seznámíte se s různými zemědělskými stroji, kuchyňským náčiním nebo tkalcovským strojem.

Součástí skanzenu je také jediný funkční větrný mlýn v Čechách, v němž je umístěna expozice o všech větrných mlýnech v České republice. Mlýn dodnes slouží k mletí obilí. K mlýnu a dalším zajímavým místům Jindřichovic pod Smrkem vás zavede Naučná stezka Okolím Jindřichovi za výšinami ideálů a do údolí duše. Trasa, která je vhodná pro pěší i cyklisty, je 12 km dlouhá a začíná a končí u muzea. Cestou projdete okolo Resslovy vily, vodního mlýna, údolím Jindřichovického potoka k větrnému mlýnu, kolem nejpočetnější mravenčí kolonie v Libereckém kraji k větrným elektrárnám.


Příloha

Otevírací doba

Duben - Září Út - Ne 10:00 - 17:00
Říjen - Březen --
Březen - říjen pouze po telefonické domluvě, rovněž pro větší skupiny se doporučuje telefonická rezervace. Možnost přespání a pronájmu pro pořádání vašich akcí

Fotogalerie

Podstávkový dům, autor: Zbyněk Vlk

Podstávkový dům

 
Podstávkový dům, autor: Zbyněk Vlk

Podstávkový dům

 
Podstávkový dům, autor: Zbyněk Vlk

Podstávkový dům